קורסי צלילה (כוכב ראשון ושני) וצלילת היכרות

קורסי צלילה

קורסי הצלילה שאנו עורכים, מסמיך לדרגת כוכב ראשון ושני.

הקורס לכוכב ראשון, נמשך שישה ימים והוא מתחלק לשני סופי שבוע, סוף השבוע הראשון נערך במרכז בימים שישי ושבת, יום שישי הינו יום תאורטי ובו מכירים החניכים לראשונה את עולם הצלילה ואת ציוד הצלילה.

את יום השבת אנו מעבירים בבריכה במושב גבעת-חן, רעננה. בבריכה אנו מפגישים את החניכים לראשונה עם ציוד הצלילה במים ובמהלך היום מתרגלים החניכים בליווי צמוד של מדריכים ומתנדבים את יכולת הנשימה מתחת למים.

סוף השבוע הארוך בן ארבעה ימים (בד״כ רביעי-שבת) נערך באילת. במהלך ארבעת הימים מתרגלים החניכים צלילת סקובה בים, בכל יום אנו מתרגלים שתי צלילות כאשר בכל יום אנו מגדילים את עומק הצלילה (לעיתים עומקי הצלילה משתנים מחניך לחניך) וכן מבצעים החניכים בליווי צמוד של מדריך ומתנדבים, את תרגילי הצלילה השונים.

בתום הקורס מקבלים החניכים תעודת צולל כוכב ראשון (Open Water Diver). התעודה מקנה לחניך היתר לצלול עד לעומק עשרים מטרים, כאשר דרגת בן הזוג היא שני כוכבים ומעלה (אלא אם קיימת מגבלת עומק על-פי החלטת רופא צלילה ו\או המדריך הראשי בביה״ס לצלילה אתגרים).

במידה והצולל מעוניין להמשיך ולעבור קורס כוכב שני, המלצתנו היא להצטרף לכמה צלילות מוסמכים שמקיים מרכז הצלילה, כדי לרכוש ניסיון ורק לאחר מכן להצטרף לקורס כוכב שני (Advanced Open Water diver). מנסיוננו צוללים מוסמכים בכוכב ראשון שצברו מספר צלילות, מפיקים יותר מקורס הכוכב השני.

לאחר הסמכתו, מוזמן הצולל לכל פעילויות הצלילה של המוסמכים באתגרים, שמרכז הצלילה מקיים פעם או פעמיים בחודש באילת, מאחר ואנו בטוחים ביכולת של הצוללים שהוסמכו על ידינו אנו מעודדים צוללים לצלול גם ללא המסגרת של אתגרים בכל אתר שהיא או הוא מעוניינים לצלול אם באילת אם בחופי הים התיכון או בכל אתר צלילה בעולם.

במידה והנכם חברי עמותת אתגרים, כל שעליכם לעשות הוא ליצור עימנו קשר בטלפון ו/או במייל ואנו ניצור עימכם קשר על מנת לטפל ברישומכם לקורס.

צלילת היכרות לאנשים עם מוגבלויות

מרכז הצלילה של אתגרים, מפעיל צלילות היכרות לאנשים עם מוגבלויות. צלילת היכרות כשמה היא, צלילה שמטרתה טעימה קטנה מעולם הצלילה והעולם התת ימי עם כול היופי שבו . הצלילה מתבצעת ע"י מדריך מוסמך לצלילה עם אנשים עם מוגבלויות ומתנדב מלווה שמוסמך גם הוא לצלול עם אנשים עם מוגבלויות, זמן הצלילה הוא כ-30 דקות. הצלילה מותנת באישור רופא צלילה.

 

למידע נוסף לגבי קורסי הצלילה – רון פיטקובסקי 050-5514152, ירון הראל 054-2024992