התמחות ניווט, סריקה והצפה

יכולת ההתמצאות מתחת למים כמו מיומנויות צלילה אחרות דורשת לימוד ותרגול. הידע הבסיסי שנלמד בקורס כוכב שני הוא אינו מספק כאשר אנו נדרשים לצלילה טיפה יותר מורכבת או ללא מוביל קבוצה שמכיר את אתר הצלילה.

ניווט הינו נושא בו נוגעים "קלות" במסגרת קורס כוכב שני, בהתמחות זו נעסוק בו בהרחבה, נלמד להשתמש בעזרי ניווט שונים הכוללים מצפן וגורמי סביבה, לאמוד מרחקים, ונסכם בניווט לילי. סריקה מאפשרת למשל לאתר צולל נעדר בתוך תא שטח נתון. נלמד על שיטות סריקה שונות, ונבצע תרגול מעשי.

הצפה מספקת כלים להרמת עצמים כבדים מתחת למים, להעבירם ממיקום אחד לאחר, ואף להוציאם ליבשה. פעולה זו מבוצעת באמצעות אביזר מיוחד המכונה מצנח הרמה או שק הרמה (Lift Bag), גם כאן יבוצע תרגיל מעשי. ניווט, סריקה והצפה הינה אחת מהתמחויות הרשות לקורסי שלושה כוכבים, ומהווה התמחות חובה לדרגת Dive Master ומעלה.

למי מיועדת ההתמחות ?

התמחות ניווט, סריקה והצפה, מיועדת לצוללים בדרגת 2 כוכבים. בסיום ההתמחות, המשתתפים יקבלו תעודת הסמכה להתמחות זו. למרות שאין דרישה פורמלית, אנו ממליצים לבצע אותה רק לאחר צבירת ניסיון של 40 צלילות לכל הפחות. אנו כמובן מעודדים חברים (צוללים בעלי מוגבלויות) להשתתף בהשתלמות ולקבל הסמכה מלאה.

עלויות:

העלות מורכבת מכלל העלויות בירידה רגילה (נסיעה, לינה, ציוד, מכלים, ארוחות…), ובתוספת של 300 ₪.

צוללים המתכננים להשלים את ההתמחויות ולקבל הסמכת 3 כוכבים, יוכלו לרכוש את הערכה המלאה לדרגה זו בתוספת עלות של 220 ₪ (עלות קורס ניווט תהיה 520 ₪). הערכה כוללת את כל חומרי הלימוד לכוכב שלישי (ניווט, הצלה, רפואת צלילה, טבלאות דקומפרסיה, ציוד…). בתחשיב הכולל, באפיק זה תחסכו כ-200 ₪ בסך עלויות קורס 3 כוכבים, ובנוסף החומר הלימודי ימצא בידיכם ותוכלו להתכונן מראש להתמחויות הבאות. זהו אפיק מומלץ.

המעוניינים להשתתף, נא להירשם בקישור זה בלבד: רישום להתמחויות ניווט, סריקה, והצפה
מלווים המבקשים ללוות חניכים מתבקשים להרשם בקישור הבא: רישום למלווה לחניך

* עקב מגבלות אותן אנו נוטלים על עצמנו בכל הנוגע להיקף המשתתפים בקורס, איננו מתחייבים לקבל את כל הנרשמים להתמחות לו נרשמו. בה בעת, נעשה כל מאמץ לאפשר לכמה שיותר מועמדים להגיע בסופו של יום להתמחות צלילה – אם לא הנוכחי אז אחד מן הבאים אחריו.

למידע נוסף ולשאלות אפשר לפנות ל: עופר מור 054-6795749 יאיר בן נתן 050-6686559

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *