קורס צלילה כוכב שני

אודות קורס כוכב שני:

הסמכת צוללים כוכב 2 – מוסמך לצלול עד לעומק 30 מטר, בלוויית צולל בדרגת 2 כוכבים ומעלה, ובהתאם למגבלות שהוגדרו ע"י רופא הצלילה ואו המדריך בסיום הקורס. לכל חניך עם מוגבלות מוצמד מתנדב מנוסה אשר עבר הכשרה ספציפית בנושא.

קורס כוכב שני, נמשך יומיים במהלך סוף שבוע, במהלך סופ"ש נבצע: הכרת הסובב הימי, תכנון צלילה, התמצאות (ניווט), צלילת לילה, צלילת סיכום ל-30מ', עזרה לצולל במצוקה ועוד ככל שיאפשר הזמן. החניכים מבצעים את כל הצלילות בליווי צמוד של מדריך ומתנדבים, וכן את תרגילי הצלילה השונים.

בתום הקורס מקבלים החניכים תעודת צולל כוכב שני (Advanced Open Water Diver). התעודה מקנה לחניך היתר לצלול עד לעומק שלושים מטרים, כאשר דרגת בן הזוג היא: כוכב אחד, שני כוכבים ומעלה (אלא אם קיימת מגבלת עומק על-פי החלטת רופא צלילה ואו המדריך הראשי בביה״ס לצלילה אתגרים).

דרישות כניסה:

מוסמך בדרגת כוכב אחד (צולל/ת צעיר/ה מתחת לגיל 15 ביום פתיחת הקורס יעבור את כל ההסמכות למעט צלילת העומק ויוסמך כצולל כוכב שני צעיר, כאשר ימלאו לו/ה 15 תבוצע צלילת העומק ותתקבל תעודת שני כוכבים מלאה). במידה ועברו מעל 6 חודשים מאז הצלילה האחרונה, ביצוע ומעבר צלילת רענון בהצלחה.

* למועמד בעל מוגבלות באם עברו למעלה משנתיים מסיום קורס כוכב ראשון נדרש אישור בתוקף מרופא צלילה בכיר בלבד. יש להביא מכתב רקע מרופא משפחה. (אישור רופא צלילה אורך לעיתים זמן רב, כדאי להתחיל כבר עכשיו. ) הערה: צולל שהאישור הרפואי שלו אינו מתיר צלילה לעומק 30 מטר (או מגבלה רלוונטית אחרת), יוכל להשתתף בקורס ולבצע את כל ההכשרות (למעט צלילת העומק).

* למועמד קטין לקורס – נדרשת חתימת הורים. אם מדובר במועמד קטין עם מוגבלות – נדרש אף אישור רופא צלילה. אם מדובר במועמד קטין ללא מוגבלות אך שאחת התשובות לשאלון הינה חיובית – ידרש אף במקרה זה אישור רופא צלילה.

אישור רופא צלילה אורך לעתים זמן רב, כדאי להתחיל כבר עכשיו.

עלות:

עלות הקורס היא 1100 ₪ למשתתף, והיא כוללת את ההדרכה, הציוד, דחיסת המכלים, והלינה באילת.. עשויים לחול שינויים קלים בעלות לכאן או לכאן, בהתאם להיקף המשתתפים. עלות מלווה (שאינו צולל) היא כ- 200 ₪, ואיננה כוללת צלילות (ציוד ודחיסת מכלים) במידה והוא מוסמך.

תשלום מקדמה: על-מנת להבטיח את מקומכם בקורס ומשום שארגון הקורס דורש מאיתנו משאבים רבים, אנו מבקשים מכל הנרשמים להפקיד מקדמה בסך 100 ש"ח על-חשבון הקורס עם הרשמתכם. לתשלום המקדמה צרו קשר עם גלית מאתגרים בטלפון 04-9983355 ומסרו לה את מספר כרטיס האשראי לשם ביצוע החיוב עבור המקדמה.

חניך שמסיבה שאינה תלויה בו לא יוכל להשתתף בקורס אליו נרשם וירצה להגיע לקורס אחר, המקדמה  תיזקף לזכותו במהלך שנה מעת ההרשמה,  חניך אשר נרשם ולא יוכל להשתתף בקורס מסיבה שאינה תלויה בו (למשל, רופא צלילה אינו מאשר את השתתפותו בקורס הצלילה) יקבל החזר של המקדמה ששולמה.

בכל מקרה אחר בו מועמד יבחר שלא להגיע לקורס או לפרוש במהלכו, המקדמה לא תוחזר.

מתכונת הפעילות:

הגעה לאילת ביום ו' בבוקר לביצוע צלילות ביום זה. לינה: לרוב אנו מתאכסנים באילת ב-אנ"א, שזו רשת ארצית של אכסניות. הלינה באילת כוללת ארוחת בוקר בשבת.
ביום שבת נמשיך את צלילות הקורס ולפנות ערב נצא בחזרה הביתה.

הגעה:

מכיוון שאסור לשלב צלילות עם טיסה, אנו מגיעים ברכבים לאילת, חניכים המגיעים ברכב ויכולים לאסוף חניכים ו/או מתנדבים מוזמנים לעשות כן.

ביטוח:

בהתאם לחוק הצלילה הישראלי (חוק הצלילה הספורטיבית, תשל"ט-1979), כל משתתף בקורס חייב בביטוח צלילה את ביטוח הצלילה ניתן לעשות באתר התאחדות הצלילה הישראלית, מאידך ניתן לעשות ביטוח רק לתקופת הקורס בחברת הפניקס, ביטוח לקורס בלבד  את ביטוח הצלילה רצוי לעשות קרוב ככל האפשר לתחילת הקורס. עם זאת, עד שלושה ימים קודם לתחילת הקורס, יש להעביר אלינו באמצעות דוא"ל עותק סרוק של תעודת ביטוח תקפה.

  1. המעוניינים להשתתף, נא להירשם בקישור זה בלבד: טופס רישום לקורס כוכב שני

* עקב מגבלות אותן אנו נוטלים על עצמנו בכל הנוגע להיקף המשתתפים בקורס, איננו מתחייבים לקבל את כל הנרשמים לקורס לו נרשמו. בה בעת, נעשה כל מאמץ לאפשר לכמה שיותר מועמדים להגיע בסופו של יום לקורס צלילה – אם לא הנוכחי אז אחד מן הבאים אחריו.

למידע נוסף ולשאלות בנוגע לקורסי צלילה והשתלמויות
אפשר לפנות ל: רון פיטקובסקי 050-5514152, ירון הראל 054-2024992