קורסי צלילה והשתלמויות

קורסי צלילה והשתלמויות – מרכז צלילה אתגרים

קורסי צלילה

מרכז צלילה אתגרים, הינו אחד הגדולים והמיוחדים בעמותת אתגרים. המרכז צלילה, כולל כמעט 100 מתנדבים ומעל 60 חברים, אשר מקיימים צלילות באילת, בים התיכון ובאתרי צלילה בעולם. הפעילות השוטפת של צוללי המרכז צלילה מתקיימת  אחת לחודש באילת במהלך סופי שבוע.

במסגרת המרכז צלילה אתגרים, פועל ביה״ס לצלילה של אתגרים  –  הראשון והיחיד בארץ שמקיים קורסי צלילה והשתלמויות לאנשים עם מוגבלות. אנו במרכז הצלילה אתגרים, מסמכים אנשים עם מוגבלות, קורסים של כוכב אחד ושני כוכבים. הקורס מכשיר ומסמיך אנשים עם מוגבלות להפוך ולהיות צוללים ללא מוגבלות לצלילה. שאיפתנו היא לראות את הצוללים שהוסמכו על-ידינו, צוללים בכל מועדון בארץ ובעולם, שלא במסגרת מרכז הצלילה.  ביה״ס לצלילה במרכז הצלילה אתגרים, מקיים גם קורסי התמחות בצלילה כגון צולל הצלה, קורס ניווט בצלילה ועוד.

מרכז הצלילה אתגרים פועל בפיקוח התאחדות הצלילה הישראלית

אודות קורס כוכב ראשון:

הסמכת צוללים כוכב 1 – מוסמך לצלול עד לעומק 20 מטר, בלוויית צולל בדרגת 2 כוכבים ומעלה, ובהתאם למגבלות שהוגדרו ע"י רופא הצלילה ואו המדריך בסיום הקורס. לכל חניך עם מוגבלות מוצמד מתנדב מנוסה אשר עבר הכשרה ספציפית בנושא.

קורס כוכב ראשון, נמשך שישה ימים והוא מתחלק לשני סופי שבוע, סוף השבוע הראשון נערך במרכז בימים שישי ושבת, יום שישי הינו יום תאורטי ובו מכירים החניכים לראשונה את עולם הצלילה ואת ציוד הצלילה. את יום השבת אנו מעבירים בבריכה במרכז הארץ. בבריכה אנו מפגישים את החניכים לראשונה עם ציוד הצלילה במים ובמהלך היום מתרגלים החניכים בליווי צמוד של מדריכים ומתנדבים את יכולת הנשימה מתחת למים.

סוף השבוע הארוך בן ארבעה ימים (בד״כ רביעי-שבת) נערך באילת. במהלך ארבעת הימים מתרגלים החניכים צלילת סקובה בים, בכל יום אנו מתרגלים שתי צלילות כאשר בכל יום אנו מגדילים את עומק הצלילה (לעיתים עומקי הצלילה משתנים מחניך לחניך) וכן מבצעים החניכים בליווי צמוד של מדריך ומתנדבים, את תרגילי הצלילה השונים.

בתום הקורס מקבלים החניכים תעודת צולל כוכב ראשון (Open Water Diver). התעודה מקנה לחניך היתר לצלול עד לעומק עשרים מטרים, כאשר דרגת בן הזוג היא שני כוכבים ומעלה (אלא אם קיימת מגבלת עומק על-פי החלטת רופא צלילה ואו המדריך הראשי בביה״ס לצלילה אתגרים).

דרישות כניסה:

בהתאם למפורט להלן, מועמד לקורס צלילה שהוא עם מוגבלות, יתבקש להביא עד שבעה.ימים לפני מועד התחלת הקורס אישור מרופא צלילה. יתכן ורופא הצלילה יפנה את המועמד לרופא צלילה בכיר. למייל זה מצורפת רשימה של של רופאי צלילה אליהם תוכלו לפנות .

* למועמד לקורס ללא מוגבלות, ואשר גילו אינו עולה על 45, ובמידה וכל התשובות לשאלון הרפואי המצ"ב שליליות –  נדרש מילוי השאלון בלבד (חתימת הורים לקטין).

* למועמד לקורס ללא מוגבלות, ואשר גילו עולה על 45, או במידה ואחת התשובות לשאלון הרפואי המצ"ב חיוביות, יש לקבל אישור מרופא צלילה (רופא בעל התמחות ספציפית זו, רופא אחר לא מוסמך לאשר).

* למועמד קטין לקורס – נדרשת חתימת הורים. אם מדובר במועמד קטין עם מוגבלות – נדרש אף אישור רופא צלילה. אם מדובר במועמד קטין ללא מוגבלות אך שאחת התשובות לשאלון הינה חיובית – ידרש אף במקרה זה אישור רופא צלילה.

אישור רופא צלילה אורך לעתים זמן רב, כדאי להתחיל כבר עכשיו.

עלות:

עלות הקורס היא כ-1,800 ש"ח למשתתף, והיא כוללת את ההדרכה, הציוד, דחיסת המיכלים, והלינה באילת. עשויים לחול שינויים קלים בעלות לכאן או לכאן, בהתאם להיקף המשתתפים. עלות מלווה (שאינו צולל) היא כ- 470 ₪.

תשלום מקדמה: על-מנת להבטיח את מקומכם בקורס ומשום שארגון הקורס דורש מאיתנו משאבים רבים, אנו מבקשים מכל הנרשמים להפקיד מקדמה בסך 250 ש"ח על-חשבון הקורס עם הרשמתכם. לתשלום המקדמה צרו קשר עם גלית מאתגרים בטלפון 04-9983355 ומסרו לה את מספר כרטיס האשראי לשם ביצוע החיוב עבור המקדמה.

חניך שמסיבה שאינה תלויה בו לא יוכל להשתתף בקורס אליו נרשם וירצה להגיע לקורס אחר, המקדמה  תיזקף לזכותו במהלך שנה מעת ההרשמה,  חניך אשר נרשם ולא יוכל להשתתף בקורס מסיבה שאינה תלויה בו (למשל, רופא צלילה אינו מאשר את השתתפותו בקורס הצלילה) יקבל החזר של המקדמה ששולמה.

בכל מקרה אחר בו מועמד יבחר שלא להגיע לקורס או לפרוש במהלכו, המקדמה לא תוחזר.

ביטוח:

בהתאם לחוק הצלילה הישראלי (חוק הצלילה הספורטיבית, תשל"ט-1979), כל משתתף בקורס חייב בביטוח צלילה את ביטוח הצלילה ניתן לעשות באתר התאחדות הצלילה הישראלית, מאידך ניתן לעשות ביטוח רק לתקופת הקורס בחברת הפניקס, ביטוח לקורס בלבד  את ביטוח הצלילה רצוי לעשות קרוב ככל האפשר לתחילת הקורס. עם זאת, עד שלושה ימים קודם לתחילת הקורס, יש להעביר אלינו באמצעות דוא"ל עותק סרוק של תעודת ביטוח תקפה.

  1. המעוניינים להשתתף, נא להירשם בקישור זה בלבד: טופס רישום לקורס כוכב ראשון

מלווים המצטרפים לחניכים בין שהם צוללים ובין שאינם צוללים מתבקשים להירשם בקישור זה: רישום למלווה לחניך

* עקב מגבלות אותן אנו נוטלים על עצמנו בכל הנוגע להיקף המשתתפים בקורס, איננו מתחייבים לקבל את כל הנרשמים לקורס לו נרשמו. בה בעת, נעשה כל מאמץ לאפשר לכמה שיותר מועמדים להגיע בסופו של יום לקורס צלילה – אם לא הנוכחי אז אחד מן הבאים אחריו.

למידע נוסף ולשאלות בנוגע לקורסי צלילה והשתלמויות
אפשר לפנות ל: רון פיטקובסקי 050-5514152, ירון הראל 054-2024992

במידה והצולל מעוניין להמשיך ולעבור קורס כוכב שני, המלצתנו היא להצטרף לכמה צלילות מוסמכים שמקיים מרכז הצלילה, כדי לרכוש ניסיון ורק לאחר מכן להצטרף לקורס כוכב שני (Advanced Open Water diver). מנסיוננו צוללים מוסמכים בכוכב ראשון שצברו מספר צלילות, מפיקים יותר מקורס הכוכב השני.

לאחר הסמכתו, מוזמן הצולל לכל פעילויות הצלילה של המוסמכים באתגרים, שמרכז הצלילה מקיים פעם או פעמיים בחודש באילת, מאחר ואנו בטוחים ביכולת של הצוללים שהוסמכו על ידינו אנו מעודדים צוללים לצלול גם ללא המסגרת של אתגרים בכל אתר שהיא או הוא מעוניינים לצלול אם באילת אם בחופי הים התיכון או בכל אתר צלילה בעולם.

  • מידה והנכם חברי עמותת אתגרים, כל שעליכם לעשות הוא ליצור עימנו קשר בטלפון ו/או במייל – צור קשר ואנו ניצור עימכם קשר על מנת לטפל ברישומכם לקורס.

צלילת היכרות לאנשים עם מוגבלויות

מרכז הצלילה של אתגרים, מפעיל צלילות היכרות לאנשים עם מוגבלויות. צלילת היכרות כשמה היא, צלילה שמטרתה טעימה קטנה מעולם הצלילה והעולם התת ימי עם כול היופי שבו . הצלילה מתבצעת ע"י מדריך מוסמך לצלילה עם אנשים עם מוגבלויות ומתנדב מלווה שמוסמך גם הוא לצלול עם אנשים עם מוגבלויות, זמן הצלילה הוא כ-30 דקות. הצלילה מותנת באישור רופא צלילה.

למידע נוסף לגבי קורסי הצלילה – רון פיטקובסקי 050-5514152, ירון הראל 054-2024992

קורסי צלילה לאנשים עם מוגבלות